Blog

Kiedy warto rozważyć wymianę kotła gazowego?

Decyzja o wymianie kotła gazowego przynosi zwykle korzyści w postaci oszczędności. Współczesne piece spalają mniejsze ilości paliwa, są bardziej ekologiczne i estetyczne. Ich instalacja wiąże się ze zwiększona automatyzacją ogrzewania, a więc komfortem użytkowników. Nowoczesne uradzenia ułatwiają zmianę temperatury, czyli dostosowanie warunków w pomieszczeniach do potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Pierwsze uruchomienie kotła grzewczego – zasady postępowania

Przy pierwszym uruchomieniu kotła gazowego ustala się parametry jego pracy i dostosowuje się ustawienia do wymogów użytkownika. Przy rozruchu kotła powinien być obecny fachowiec z uprawnieniami gazowymi i elektrycznymi posiadający akredytację producenta, co jest bardzo ważne, aby nie utracić gwarancji. Nieprawidłowe uruchomienie pieca może bowiem skutkować niewłaściwymi parametrami pracy kotła, co pozostaje nie bez znaczenia […]

Czytaj dalej

Czy warto postawić na kocioł marki Junkers?

Junkers to producent kotłów gazowych z ponad stuletnią tradycją. Kotły Junkers cieszą się niesłabnącą popularnością – wyróżniają się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrą sprawnością. Nie bez znaczenia jest łatwy dostęp do serwisu i części zamiennych, co przekłada się na szybkość napraw. Nowoczesne kotły gazowe Junkers to urządzenia energooszczędne — generują niewielkie ilości zanieczyszczeń i […]

Czytaj dalej

Zalety kotłów gazowych marki Buderus

Budowa instalacji grzewczych czy to gazowych, czy opartych na kotłach na olej opałowy wymaga wyboru odpowiedniego do zapotrzebowania na ciepło pieca. Do wyboru jest wiele marek. Producenci prześcigają się w pomysłach nad poprawą ich funkcjonalności i ekonomiczności spalania. Czym na tle innych produktów wyróżniają się kotły gazowe Buderus?

Czytaj dalej

Czym jest dyrektywa Ecodesign?

Ecodesign jest dyrektywą UE, która określa wydajność i efektywność kotłów grzewczych. Obowiązują określone normy ekologiczne, które muszą gwarantować całkowitą sprawność urządzeń, ale też niską emisyjność zanieczyszczeń. Nowe wymogi sprawiają, że możemy zaoszczędzić na zużyciu energii. Dyrektywa obowiązuje w całej UE.

Czytaj dalej

O czym należy pamiętać, urządzając domową kotłownię?

Kotłownia jest miejscem potencjalnie niebezpiecznym. Nie dziwi więc, że musi być zaplanowana w odpowiedni sposób, aby była bezpieczna. O czym więc pamiętać podczas jej planowania oraz urządzania? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Dlaczego warto wymienić kocioł węglowy na gazowy?

Wymiana kotła węglowego na gazowy to przede wszystkim bardzo duże korzyści dla środowiska naturalnego, ale to nie jedyna zaleta tego przedsięwzięcia. Ogrzewanie gazowe może okazać się bardziej opłacalne i z całą pewnością jest wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Czytaj dalej

Jakie objawy mogą sugerować awarię kotła grzewczego?

Bez względu na to, jaki rodzaj kotła grzewczego wykorzystujesz, z pewnością oczekujesz od niego pełnej sprawności, bezpieczeństwa i wydajności. Niestety podczas eksploatacji może dochodzić do różnorodnych awarii i uszkodzeń, które zaburzać prawidłowe działanie urządzenia. Niektóre usterki dają bardzo charakterystyczne objawy, inne z kolei początkowo nie powodują większych obaw, dopiero z czasem stają się przyczyną poważnych […]

Czytaj dalej

Jakie są najważniejsze parametry kotłów dwufunkcyjnych?

Kocioł dwufunkcyjny to urządzenie, które służy nie tylko do podgrzewania wody w domowej instalacji ogrzewania, ale również wody w kranach. Zapewniają więc więcej możliwości niż modele jednofunkcyjne oraz większą wygodę użytkowania. Podczas doboru odpowiedniego kotła dwufunkcyjnego trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów technicznych, które wpływają na ich wydajność i efektywność działania.

Czytaj dalej

Jak oblicza się potrzebną moc grzewczą kotła?

Dobór kotła o odpowiedniej mocy grzewczej ma bezpośredni wpływ nie tylko na cenę urządzenia, ale przede wszystkim koszt ogrzewania w przyszłości. Podczas określania tego parametru trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim powierzchnię, jaka ma być ogrzana, a także poziom termoizolacji budynku. Prawidłowe wyliczenia są w tym przypadku bardzo ważne, gdyż niewłaściwie dobrany kocioł może powodować […]

Czytaj dalej