Blog

Czy energia odnawialna stanowi realną alternatywę dla kotłów gazowych?

Energia odnawialna zdobywa coraz większą popularność, a jej rosnące zastosowanie może wpłynąć na zmniejszenie konieczności korzystania z kotłów gazowych. Czy jednak w Polsce istnieje realna możliwość, aby technologie oparte na energii słonecznej, wiatrowej czy geotermalnej zastąpiły tradycyjne metody ogrzewania domów?

Czytaj dalej

Czy można uzyskać dotację do zakupu kotła gazowego?

W związku z rosnącą świadomością ekologiczną coraz więcej osób szuka alternatywnych źródeł ogrzewania swoich domów. Jednym z popularnych rozwiązań jest zakup nowoczesnego kotła gazowego, który może przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Warto przyjrzeć się więc kwestii możliwości uzyskania dotacji na ten cel.

Czytaj dalej

Dlaczego warto korzystać z autoryzowanych serwisów kotłów?

Podczas gdy wiele osób decyduje się na serwisowanie swojego kotła w nieautoryzowanej firmie w imię niższych kosztów, to jednak warto zastanowić się, czy to dobry wybór. W tym artykule przedstawimy powody, dla których warto korzystać z autoryzowanych serwisów kotłów.

Czytaj dalej

Jak ogrzewać dom gazem i nie przepłacić?

Ciągle myślisz o dużych rachunkach za gaz? Jest to problem wielu osób. Wymiana całego systemu grzewczego, choć polecana, wymaga dużych nakładów pieniężnych. Ogrzewanie gazem nie jest najtańszym sposobem na zapewnienie domownikom ciepła w domu, jednak istnieją rozwiązania, które pomogą znacząco zaoszczędzić. Przeczytaj, co warto zrobić, aby ogrzewanie domu za pomocą gazu, nie było tak drogie.

Czytaj dalej

Kiedy warto rozważyć wymianę kotła gazowego?

Decyzja o wymianie kotła gazowego przynosi zwykle korzyści w postaci oszczędności. Współczesne piece spalają mniejsze ilości paliwa, są bardziej ekologiczne i estetyczne. Ich instalacja wiąże się ze zwiększona automatyzacją ogrzewania, a więc komfortem użytkowników. Nowoczesne uradzenia ułatwiają zmianę temperatury, czyli dostosowanie warunków w pomieszczeniach do potrzeb użytkowników.

Czytaj dalej

Pierwsze uruchomienie kotła grzewczego – zasady postępowania

Przy pierwszym uruchomieniu kotła gazowego ustala się parametry jego pracy i dostosowuje się ustawienia do wymogów użytkownika. Przy rozruchu kotła powinien być obecny fachowiec z uprawnieniami gazowymi i elektrycznymi posiadający akredytację producenta, co jest bardzo ważne, aby nie utracić gwarancji. Nieprawidłowe uruchomienie pieca może bowiem skutkować niewłaściwymi parametrami pracy kotła, co pozostaje nie bez znaczenia […]

Czytaj dalej

Czy warto postawić na kocioł marki Junkers?

Junkers to producent kotłów gazowych z ponad stuletnią tradycją. Kotły Junkers cieszą się niesłabnącą popularnością – wyróżniają się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrą sprawnością. Nie bez znaczenia jest łatwy dostęp do serwisu i części zamiennych, co przekłada się na szybkość napraw. Nowoczesne kotły gazowe Junkers to urządzenia energooszczędne — generują niewielkie ilości zanieczyszczeń i […]

Czytaj dalej

Zalety kotłów gazowych marki Buderus

Budowa instalacji grzewczych czy to gazowych, czy opartych na kotłach na olej opałowy wymaga wyboru odpowiedniego do zapotrzebowania na ciepło pieca. Do wyboru jest wiele marek. Producenci prześcigają się w pomysłach nad poprawą ich funkcjonalności i ekonomiczności spalania. Czym na tle innych produktów wyróżniają się kotły gazowe Buderus?

Czytaj dalej

Czym jest dyrektywa Ecodesign?

Ecodesign jest dyrektywą UE, która określa wydajność i efektywność kotłów grzewczych. Obowiązują określone normy ekologiczne, które muszą gwarantować całkowitą sprawność urządzeń, ale też niską emisyjność zanieczyszczeń. Nowe wymogi sprawiają, że możemy zaoszczędzić na zużyciu energii. Dyrektywa obowiązuje w całej UE.

Czytaj dalej

O czym należy pamiętać, urządzając domową kotłownię?

Kotłownia jest miejscem potencjalnie niebezpiecznym. Nie dziwi więc, że musi być zaplanowana w odpowiedni sposób, aby była bezpieczna. O czym więc pamiętać podczas jej planowania oraz urządzania? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej