Blog

Zalety kotłów gazowych marki Buderus

Budowa instalacji grzewczych czy to gazowych, czy opartych na kotłach na olej opałowy wymaga wyboru odpowiedniego do zapotrzebowania na ciepło pieca. Do wyboru jest wiele marek. Producenci prześcigają się w pomysłach nad poprawą ich funkcjonalności i ekonomiczności spalania. Czym na tle innych produktów wyróżniają się kotły gazowe Buderus?

Czytaj dalej

Czym jest dyrektywa Ecodesign?

Ecodesign jest dyrektywą UE, która określa wydajność i efektywność kotłów grzewczych. Obowiązują określone normy ekologiczne, które muszą gwarantować całkowitą sprawność urządzeń, ale też niską emisyjność zanieczyszczeń. Nowe wymogi sprawiają, że możemy zaoszczędzić na zużyciu energii. Dyrektywa obowiązuje w całej UE.

Czytaj dalej

O czym należy pamiętać, urządzając domową kotłownię?

Kotłownia jest miejscem potencjalnie niebezpiecznym. Nie dziwi więc, że musi być zaplanowana w odpowiedni sposób, aby była bezpieczna. O czym więc pamiętać podczas jej planowania oraz urządzania? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Dlaczego warto wymienić kocioł węglowy na gazowy?

Wymiana kotła węglowego na gazowy to przede wszystkim bardzo duże korzyści dla środowiska naturalnego, ale to nie jedyna zaleta tego przedsięwzięcia. Ogrzewanie gazowe może okazać się bardziej opłacalne i z całą pewnością jest wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Czytaj dalej

Jakie objawy mogą sugerować awarię kotła grzewczego?

Bez względu na to, jaki rodzaj kotła grzewczego wykorzystujesz, z pewnością oczekujesz od niego pełnej sprawności, bezpieczeństwa i wydajności. Niestety podczas eksploatacji może dochodzić do różnorodnych awarii i uszkodzeń, które zaburzać prawidłowe działanie urządzenia. Niektóre usterki dają bardzo charakterystyczne objawy, inne z kolei początkowo nie powodują większych obaw, dopiero z czasem stają się przyczyną poważnych […]

Czytaj dalej

Jakie są najważniejsze parametry kotłów dwufunkcyjnych?

Kocioł dwufunkcyjny to urządzenie, które służy nie tylko do podgrzewania wody w domowej instalacji ogrzewania, ale również wody w kranach. Zapewniają więc więcej możliwości niż modele jednofunkcyjne oraz większą wygodę użytkowania. Podczas doboru odpowiedniego kotła dwufunkcyjnego trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów technicznych, które wpływają na ich wydajność i efektywność działania.

Czytaj dalej

Jak oblicza się potrzebną moc grzewczą kotła?

Dobór kotła o odpowiedniej mocy grzewczej ma bezpośredni wpływ nie tylko na cenę urządzenia, ale przede wszystkim koszt ogrzewania w przyszłości. Podczas określania tego parametru trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim powierzchnię, jaka ma być ogrzana, a także poziom termoizolacji budynku. Prawidłowe wyliczenia są w tym przypadku bardzo ważne, gdyż niewłaściwie dobrany kocioł może powodować […]

Czytaj dalej

Jak zbudowany jest kocioł gazowy dwufunkcyjny?

Wybór odpowiedniego ogrzewania to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć budując lub remontując dom. Praktyka pokazuje, że warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które łączą w sobie ekologię i wysoką efektywność. Przykładem takiego innowacyjnego systemu jest kocioł gazowy dwufunkcyjny. Na czym polega jego fenomen? I jak jest zbudowany? Na te i inne pytania odpowiadamy w […]

Czytaj dalej

Jak zmodernizować kotłownię?

Zmiana systemu ogrzewania domu to spore wyzwanie. Niestety, pewne zmiany okazują się nieuniknione ze względu na regulacje prawne w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Zmieniające się przepisy wymuszają rezygnację z mało efektywnych i szkodliwych dla środowiska oraz naszego zdrowia systemów ogrzewania. W celu instalacji nowoczesnych urządzeń grzewczych musimy zmodernizować kotłownię. Wyjaśniamy, w jaki sposób tego dokonać.

Czytaj dalej

Jak wygląda montaż kotła gazowego?

Kotły gazowe to niezwykle wygodny sposób na ogrzewanie domu. To stosunkowo nieduża instalacja, która po uruchomieniu jest właściwie zupełnie bezobsługowa, a oprócz dania wnętrzom odpowiedniego ciepła, jest w stanie również zapewnić gorącą wodę użytkową. To sprawia, że rozwiązanie to umożliwia znaczne oszczędności, przy nieszczególnie dużych kosztach samej inwestycji. Należy jednak pamiętać, że oprócz zakupu kotła, trzeba […]

Czytaj dalej