Pompy ciepła

Pompy-CieplaPompy ciepła wykorzystują energię z tak zwanego dolnego źródła ? w celu przekazania jej do instalacji centralnego ogrzewania lub/i instalacji  ciepłej wody użytkowej. Można uzyskać w ten sposób czterokrotnie więcej energii, niż jest potrzebne do napędu takiej pompy. Wybór dolnego źródła uzależniony jest od wielkości i rodzaju działki, jaką dysponujemy, warunków klimatycznych i możliwości finansowych.
Jakie mamy opcje?
?    Powietrze
Najtańsza instalacja, która charakteryzuje się jednak wysoką wrażliwością na niskie temperatury, co bezpośrednio przekłada się na niższą sprawność systemu grzewczego.
?    Woda
Opcja wykorzystująca stosunkowo wysoką temperaturę wód gruntowych, które nawet w okresie zimowym utrzymują się na poziomie 8-10 st.C. Instalacja wymaga dostępu do zbiornika wodnego (np. stawu) lub wywiercenia dwóch studni głębinowych ? do czerpania i odprowadzania wody.
?    Grunt
Najbardziej popularny i efektywny system, który wykorzystuje ciepło ziemi gruntowej na poziomie ok 1,5  -2 m poniżej poziomu działki ? czyli poniżej poziomu zamarzania w okresie zimowym. Ciepło  (zazwyczaj utrzymujące się poziomie od 0 do 8 st C) pozyskiwane jest za pomocą poziomego wymiennika ciepła lub pionowych rur umieszczonych w głębokich odwiertach.
Nasi eksperci pomogą Państwu odpowiednio zaprojektować i wykonać najbardziej efektywną instalację w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości.