Pompy ciepła — rozwiązanie wspomagające domowe ogrzewanie

Pompy-Ciepla

Polecamy również nowoczesne pompy ciepła. Wykorzystują one energię do wspomagania instalacji centralnego ogrzewania lub uzyskania ciepłej wody. Pompy to nowoczesne urządzenia pozwalające zmniejszyć koszty utrzymania domu. Dlatego poszukując ekonomicznych rozwiązań na lata, warto rozważyć ich zakup. W połączeniu z kotłem Buderus lub innymi urządzeniami sprawdzonej marki, będą podstawą domowego ogrzewania.

Ekonomiczne ogrzewanie domu z pompą ciepła

Odpowiednio dobrana pompa ciepła to ekonomiczne i wydajne urządzenie. Rozwiązanie można zastosować zarówno w nowym budynków, jak i w budowli starszego typu. Powietrzna pompa jest znakomitą alternatywą dla pomp gruntowych. Jest od nich znacznie tańsza, a jej działanie przynosi znacznie lepsze efekty. Może stanowić jedyne źródło ogrzewania w budynku.

Jakie mamy opcje?

?    Powietrze

Najtańsza instalacja, która charakteryzuje się jednak wysoką wrażliwością na niskie temperatury, co bezpośrednio przekłada się na niższą sprawność systemu grzewczego.

?    Woda

Opcja wykorzystująca stosunkowo wysoką temperaturę wód gruntowych, które nawet w okresie zimowym utrzymują się na poziomie 8-10 st.C. Instalacja wymaga dostępu do zbiornika wodnego (np. stawu) lub wywiercenia dwóch studni głębinowych ? do czerpania i odprowadzania wody.

?    Grunt

Najbardziej popularny i efektywny system, który wykorzystuje ciepło ziemi gruntowej na poziomie ok 1,5  -2 m poniżej poziomu działki ? czyli poniżej poziomu zamarzania w okresie zimowym. Ciepło  (zazwyczaj utrzymujące się poziomie od 0 do 8 st C) pozyskiwane jest za pomocą poziomego wymiennika ciepła lub pionowych rur umieszczonych w głębokich odwiertach.

Nasi eksperci pomogą Państwu odpowiednio zaprojektować i wykonać najbardziej efektywną instalację w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości.