Kotły Buderus, Junkers, Viessmann i inne

Kotly-PIece-CO-WarszawaWybór kotła, jaki zastosuje się w systemie grzewczym, jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim należy zdecydować się jaki rodzaj paliwa będzie wykorzystywany. Można wybrać gaz płynny lub z sieci miejskiej, olej opałowy, paliwa stałe, prąd czy ekologiczne źródła ciepła. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i warunków otoczenia, w jakim się żyje. Oferowane przez największych producentów kotły Buderus, Junkers, czy kotły Viessmann stwarzają możliwość takiego wyboru ze względu na różnorodność dostępnych konstrukcji oraz ich parametrów.

Czym różnią się kotły kondensacyjne od konwencjonalnych?

Kotły nie wykorzystują całej energii dostarczanego paliwa, gdyż jego część ulatuje do komina wraz ze spalinami. Jest to tak zwane ciepło utajone. Kotły kondensacyjne różnią się tym od tradycyjnych, że doprowadza się w nich do kondensacji (skroplenia) pary wodnej, poprzez odpowiednie schłodzenie spalin. Dzięki temu odzyskuje się część traconej energii (czyli osiągamy lepszą sprawność urządzenia). Proces ten wymaga zastosowania zdecydowanie bardziej trwałych, odpornych na kwaśne skropliny materiałów i bardziej skomplikowanej technologii. Z tego względu kondensacyjne kotły Junkers czy kotły Buderus o takiej konstrukcji są bardziej efektywne, co przekłada się na mniejsze zużycie gazu, mniejsze wydatki i mniejszą emisję szkodliwych substancji do środowiska naturalnego.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kotłów, a jego wybór będzie miał wpływ na efektywność całego systemu grzewczego. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, a nasi eksperci pomogą dobrać idealne i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Jako specjaliści od modeli znanych marek doskonale poznaliśmy niuanse ich funkcjonowania. Dlatego wiemy, czym wyróżniają się kotły Junkers, gdzie najlepiej sprawdzają się kotły Veissmann czy kotły Buderus. Instalujemy i serwisujemy urządzenia tych marek od wielu lat. Pozwoliło nam to zgromadzić bogate doświadczenie i wypracować najlepsze rozwiązania w serwisowaniu i instalacji.