Kotły

Kotly-PIece-CO-WarszawaWybór kotła, jaki zastosujemy w naszym systemie grzewczym, uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim należy zdecydować się na rodzaj paliwa, jaki będzie wykorzystywany. Możemy wybrać gaz płynny lub z sieci miejskiej, olej opałowy, paliwa stałe, prąd czy też tak zwane ekologiczne źródła ciepła. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i warunków otoczenia, w jakim żyjemy.
Czym różnią się kotły kondensacyjne od konwencjonalnych?
Kotły nie wykorzystują całej energii dostarczanego paliwa –  gdyż jego część ulatuje do komina wraz ze spalinami. Jest to tak zwane ciepło utajone. Kotły kondensacyjne różnią się tym od kotłów tradycyjnych, że doprowadza się w nich do kondensacji (skroplenia) pary wodnej, poprzez odpowiednie schłodzenie spalin. Dzięki temu odzyskujemy część traconej energii (czyli osiągamy lepszą sprawność urządzenia), ale proces ten wymaga zastosowania zdecydowanie bardziej trwałych ? odpornych na kwaśne skropliny ? materiałów i bardziej skomplikowanej technologii. Z tego względu kotły kondensacyjne są droższe od kotłów konwencjonalnych, ale są też bardziej efektywne.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kotłów, a jego wybór będzie miał wpływ na efektywność całego systemu grzewczego. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady ? a nasi eksperci na pewno pomogą dobrać idealne i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.