Kotły Junkers i inne urządzenia wiodących marek

Kotly-PIece-CO-Warszawa

Wybór kotła, który stanie się najważniejszym elementem systemu grzewczego w budynku, jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim należy zdecydować się jaki rodzaj paliwa chcesz wykorzystywać do ogrzewania. Możesz wybierać między wieloma, zróżnicowanymi materiałami opałowymi, takimi jak: gaz płynny lub z sieci miejskiej, olej opałowy, paliwa stałe, prąd czy ekologiczne źródła ciepła. Każdy z nich charakteryzuje się określnymi cechami, które warto dobrać do indywidualnych potrzeb i warunków otoczenia, w którym kocioł lub pompa ciepła będzie pracować. Podczas zakupu, warto zwrócić uwagę na łatwy dostęp do serwisu urządzeń grzewczych. Decydując się na urządzenia oferowane przez największych producentów, takie jak kotły Buderus, Junkers lub Viessmann, masz wybór różnorodnych konstrukcji oraz dostosowania parametrów systemu grzewczego do swoich indywidualnych wymagań.

Kotły Viessmann, Buderus i Junkers – charakterystyka urządzeń

Czym różnią się kotły kondensacyjne od konwencjonalnych?

Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całej energii dostarczanego paliwa, gdyż jego część ulatuje do komina wraz ze spalinami. Jest to tak zwane ciepło utajone. Kotły kondensacyjne różnią się tym od tradycyjnych, że doprowadza się w nich do kondensacji (skroplenia) pary wodnej, poprzez odpowiednie schłodzenie spalin. Dzięki temu odzyskuje się część traconej energii (czyli osiągamy lepszą sprawność urządzenia). Proces ten wymaga zastosowania zdecydowanie bardziej trwałych, odpornych na kwaśne skropliny materiałów i bardziej skomplikowanej technologii. Z tego względu, kondensacyjne kotły Viessmann czy kotły Buderus o takiej konstrukcji są bardziej efektywne. Przekłada się to na mniejsze zużycie gazu, mniejsze wydatki i mniejszą emisję szkodliwych substancji do środowiska naturalnego.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kotłów, a wybór właściwego będzie miał wpływ na efektywność całego systemu grzewczego. Dlatego, jeśli planujesz zakup urządzenia grzewczego, warto zasięgnąć opinii fachowców, którzy podpowiedzą, na co należy zwrócić szczególną uwagę i jaki typ ogrzewania najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady, a eksperci pomogą dobrać idealne i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Szeroka dostępność systemów uznanych marek, takich jak kotły Junkers, Buderus czy Viessmann pozwalają na wybór sprzętu, który będzie funkcjonował wydajnie i ekologicznie. Duża dostępność autoryzowanych punktów serwisowych na terenie całej Polski gwarantuje możliwość szybkiego i profesjonalnego usunięcia usterek i przywrócenia urządzeniu właściwych parametrów.

Jako specjaliści od modeli znanych marek doskonale poznaliśmy niuanse ich funkcjonowania. Dlatego wiemy, czym wyróżniają się kotły Junkers, gdzie najlepiej sprawdzają się kotły Viessmann czy kotły Buderus. Instalujemy i serwisujemy urządzenia tych marek od wielu lat. Pozwoliło nam to zgromadzić bogate doświadczenie i wypracować najlepsze rozwiązania w serwisowaniu i instalacji.