Kotły kondensacyjne — efektywne ogrzewanie całego budynku

Kotły kondensacyjne różnią się od tradycyjnych tym, że doprowadza się w nich do kondensacji, czyli skroplenia pary wodnej. Proces ten odbywa się dzięki właściwemu chłodzeniu spalin. Dzięki temu odzyskuje się część traconej energii. Żeby uzyskać pożądany efekt, jest konieczne wykorzystanie dobrej jakości pieca kondensacyjnego. Naszym klientom zawsze proponujemy piece sprawdzonych firm. Mamy w ofercie kotły Buderus oraz innych renomowanych producentów. Użycie ich w instalacji grzewczej przekłada się na ekonomiczne zużycie gazu, mniejsze wydatki i obniżoną emisję szkodliwych substancji emitowanych do środowiska naturalnego.

Jeśli potrzebujesz doradztwa związanego z wyborem pieca grzewczego, z przyjemnością udzielimy Ci niezbędnych informacji. Pomożemy Ci dobrać urządzenie do indywidualnych potrzeb, a także objaśnimy, jak o nie dbać, by zachowało doskonałe parametry przez cały okres korzystania. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady, a eksperci pomogą dobrać takie, które będzie najbardziej ekonomiczne. Znajomość produktów różnych firm pozwala na większą elastyczność i dobór najlepszego kotła. Gwarantujemy wtedy, że idealnie sprawdzi się on w danych warunkach.

Kotły konwencjonalne — klasyczne urządzenia grzewcze

Wybór ekonomicznej i bezawaryjnej formy ogrzewania budynku to jedna z podstawowych rzeczy, jaką trzeba zaplanować już na etapie projektu. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całej energii dostarczanego paliwa, gdyż jego część ulatuje do komina wraz ze spalinami. Jest to tak zwane ciepło utajone. W porównaniu z bardziej zaawansowanymi technologicznie kotłami kondensacyjnymi są mniej ekonomiczne i wydajne.

Decydując się na wykonanie instalacji, warto skorzystać z naszej fachowej porady i wybrać rozwiązanie najlepsze do danego typu budynku. Mają tutaj znaczenie zarówno jego powierzchnia, przeznaczenie, jak i budżet, jakim dysponuje klient. Staramy się dobrać rozwiązanie optymalne pod każdym względem.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kotłów, a wybór właściwego będzie miał wpływ na efektywność całego systemu grzewczego. Dlatego, jeśli planujesz zakup urządzenia grzewczego, warto zasięgnąć opinii fachowców, którzy podpowiedzą, na co należy zwrócić szczególną uwagę i jaki typ ogrzewania najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Skorzystaj z naszej wiedzy, jeśli zastanawiasz się, czy zmontować kocioł konwencjonalny, czy też postawić na bardziej zaawansowany system.