Czy warto postawić na kocioł marki Junkers?

kocioł gazowy

Junkers to producent kotłów gazowych z ponad stuletnią tradycją. Kotły Junkers cieszą się niesłabnącą popularnością – wyróżniają się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrą sprawnością. Nie bez znaczenia jest łatwy dostęp do serwisu i części zamiennych, co przekłada się na szybkość napraw. Nowoczesne kotły gazowe Junkers to urządzenia energooszczędne — generują niewielkie ilości zanieczyszczeń i są tanie w eksploatacji. W ciągu ostatnich lat pojawiło się wielu innych producentów kotłów gazowych, a Junkers zyskał sporą konkurencję. Czy warto zatem nadal kupować kotły Junkersa?

Junkers wciąż wypada dobrze na tle konkurencji – niemiecka firma wydaje się nie mieć sobie równych i wciąż wygrywa w rankingach popularności i najczęściej kupowanych pieców. Każdy serwis kotłów gazowych rekomenduje stosowanie urządzeń od znanych i cenionych producentów z kilku powodów. W razie usterki możliwe jest szybkie wezwanie fachowca, a dzięki dobrej dostępności części zamiennych piec można łatwo naprawić, co wiąże się z krótkimi przerwami w pracy instalacji centralnego ogrzewania.

Czym się kierować przy wyborze kotła gazowego?

Kotły Junkers zapewniają dobre parametry grzewcze i nie są kłopotliwe w eksploatacji. Obecnie na rynku dostępne są kotły kondensacyjne i tradycyjne piece konwencjonalne, które nie wykorzystują całego potencjału energii dostarczonej przez paliwo. W kotłach kondensacyjnych schładza się spaliny i doprowadza się do ich skroplenia, co pozwala uzyskać część traconej energii, która w kotłach tradycyjnych ulatnia się przez komin. Kotły kondensacyjne osiągają zatem wyższą sprawność i z tej samej porcji paliwa produkują więcej ciepła. Warto wybierać kotły z zamkniętą komorą spalania, które czerpią powietrze z zewnątrz i nie emitują szkodliwych związków do pomieszczeń, a więc ryzyko zatrucia czadem nie istnieje.