Czym jest dyrektywa Ecodesign?

domowy system grzewczy

Ecodesign jest dyrektywą UE, która określa wydajność i efektywność kotłów grzewczych. Obowiązują określone normy ekologiczne, które muszą gwarantować całkowitą sprawność urządzeń, ale też niską emisyjność zanieczyszczeń. Nowe wymogi sprawiają, że możemy zaoszczędzić na zużyciu energii. Dyrektywa obowiązuje w całej UE.

Czym jest dyrektywa Ecodesign?

Obecny smog zatruwa powietrze, które jest potrzebne do oddychania. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest ogrzewanie domów, mieszkań oraz innych obiektów, przez kilka miesięcy w roku. Aby poprawić jakość życia, UE wprowadziła dyrektywę Ecodesign, która określa wymagania, jakie powinny spełniać kotły grzewcze. Każdy nowy piec musi mieć certyfikat 5-klasy, który podlega określonym normom PN-EN 303-5:2012. Urządzenie ma być najwyższej jakości i zapewniać niski stopień emisji zanieczyszczeń podczas eksploatacji. Dzięki dyrektywie zyskują klienci, ponieważ kotły mają najwyższą jakość i pozwalają zaoszczędzić na energii. Korzysta na tym przede wszystkim środowisko naturalne.

Jak kupić kocioł klasy 5?

Każdy kocioł powinien mieć znaczek ecodesign, co potwierdza, że został wyprodukowany zgodnie z dyrektywą UE. Urządzenie ma najwyższą jakość, więc mamy pewność, że płacimy za wartościowy towar. Każdy produkt firmy Envir Technology Adam Zakrzewski spełnia normę Ecodesign i jest nowoczesny, dzięki zaawansowanej technologii. Kotły klasy 5 cechuje wysoka wydajność, dużo wyższa niż ta, jaką mogą poszczycić się poprzednio wytwarzane piece. Mamy zagwarantowane bezpieczeństwo podczas eksploatacji. Podczas zakupu kotła musimy podjąć decyzję, jakim opalem będziemy ogrzewać dom/mieszkanie. Mamy piece na: gaz płynny lub z sieci miejskiej, olej opałowy, paliwa stałe, prąd i ekologiczne źródła ciepła. Każde z urządzeń charakteryzuje się określonymi cechami, które warto znać, by odpowiednio dobrać do naszych potrzeb. Powinniśmy skierować swoją uwagę na produkty, które od wielu lat cieszą się zasłużoną renomą.